МАРКУВАННЯ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТОВАРІВ ХІТЛАЙН ДЛЯ КРАЇН ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ

//МАРКУВАННЯ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТОВАРІВ ХІТЛАЙН ДЛЯ КРАЇН ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ

З 1.03.2021 року компанія Хітлайн, відповідно до вимог законодавства ЄС, впровадила на підприємстві маркування енергоефективності продукції, що випускається. Регламент про енергетичне маркування (2019/2018) дозволяє не тільки контролювати енергоспоживання, а і надає нову можливість для виробників холодильного обладнання продемонструвати свою прихильність до максимально прозорих і оптимальних технологій виробництва.

Як і Регламент екодизайну (2019/2024), Положення про маркування енергоефективності холодильного обладнання з функцією прямих продажів було опубліковано в Офіційному журналі Європейського Союзу 5 грудня 2019 року і набирає чинності 1 березня 2021 року.

ЩО ТАКЕ МАРКУВАННЯ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ?

Регламентом маркування енергоефективності (2019/2018) встановлені правила щодо правильної передачі інформації про ступінь енергозбереження для всього комерційного холодильного обладнання (за деякими винятками).

Маркування ранжує холодильне обладнання на класи від A до G на основі їх енергоефективності, а також надає інформацію про його вплив на навколишнє середовище.

ІНФОРМАЦІЯ, ЩО ВКАЗАНА НА ЕТИКЕТЦІ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ

Макет етикетки енергоефективності дозволяє розрізняти холодильники для напоїв, морозильники для морозива і все інше холодильне устаткування з функцією прямих продажів.

Етикетка енергоефективності містить інформацію про споживання електроенергії та іншу (див. нижче).

Маркування енергоефективності

МЕТА МАРКУВАННЯ

Мета маркування полягає в мінімізації впливу енергоспоживання на навколишнє середовище за рахунок заохочення і стимулювання продажів більш ефективного обладнання з меншим споживанням електроенергії. А також стимулювання розвитку ринку відповідно до завдань сталого розвитку Європейського союзу.

КЛАСИ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ A-G

Виражаються за допомогою значень індексу енергоефективності (EEI). Чим нижче значення EEI, тим вище енергоефективність і нижче споживання електроенергії. Клас А являє собою найбільш ефективний; клас G найменш ефективний.

Найближчі кілька років класи A і B будуть практично порожніми, оскільки вони відносяться до ідеального ККД, до якого необхідно прагнути. Але поки що вони недоступні на ринку. Здатність до інновацій компаній, що виробляють холодильне обладнання, природним чином приведе до розробки та впровадження все більш якісних продуктів, які в кінцевому підсумку заповнять ці перші два найбільш ефективні класи.

ОБОВ’ЯЗКИ ВИРОБНИКІВ І ДИСТРИБ’ЮТОРІВ

ВИРОБНИКИ

Виробникам необхідно забезпечити усе обладнання, що постачається на ринок, друкованою етикеткою, яка відповідає вимогам законодавства ЄС до формату і розміщеної інформації.

Також виробники повинні забезпечити файл продукту з відповідними технічними даними для всього обладнання і у разі запиту контролюючих органів надати повний перелік технічної документації, регламентований законами Євросоюзу.

ДИСТРИБ’ЮТОРИ

Дистриб’ютори зобов’язані наклеювати етикетки, надані виробником, на всі пристрої. Де б ті не виставлялися і ні продавалися, в тому числі на виставках.

ДАНІ

Всі етикетки енергоефективності забезпечені QR-кодом, сканування якого дозволяє переглянути перелік технічних характеристик обладнання та всю обов’язкову інформацію про нього. Ця інформація розміщена в єдиній європейській базі даних EPREL, контрольованої наглядовими органами ЄС.

Завдяки цій етикетці клієнти також можуть ознайомитися з повною інформацією (паспортом) про виріб, перейшовши на сайт EPREL і отримавши друковану копію.